kartony do przeprowadzki

Kartony do przeprowadzki kurierem

Trudne wyzwanie przeprowadzki

Przeprowadzka to zawsze bardzo trudne do wykonania przedsięwzięcie. Nie ważne czy chcesz dokonać przeprowadzki mieszkania, domu czy biura to zawsze niesie to za sobą dużo komplikacji oraz logistycznych problemów. Zazwyczaj do przeniesienia w nowe miejsce są nie tylko meble, sprzęty AGD czy RTV ale tez cała masa drobnych przedmiotów, które niegdyś dumnie zajmowały miejsce na półkach regałów, a teraz stanowią nie lada wyzwanie do przetransportowania w tani i szybki sposób. Tu z pomocą przychodzą kartony do przeprowadzki.

Jak przygotować kartony do przeprowadzki?

Przedmioty niedużych rozmiarów można spakować w większe kartony i wysłać za pośrednictwem kuriera. Kierowca przyjedzie we wskazane miejsce odbierze paczki i dostarczy pod adres zaznaczony w liście przewozowym. Jeśli nasze paczki nie będą bardzo ciężkie, to znaczy spakujemy do nich plastikowe naczynia, lekkie ozdoby czy sprzęt RTV to ich transport kurierem będzie na pewno opłacalny. Dodatkowo taki transport nie będzie trwał długo i nie spowoduje dodatkowych problemów, gdyż wystarczy zamówić kierowcę po ich odbiór.

Najważniejszym etapem transportu drobnych rzeczy jest spakowanie ich do większych kartonów. Drobne przedmioty, które nie są delikatne, jak np. książki czy różne plastikowe elementy można spakować do kartonów bez specjalnego zabezpieczenia pamiętając jednak aby nie pozostawić im za dużo luzu. Nie powinny się przemieszczać po kartonie podczas jego przenoszenia i dalszego transportu. Warto również zwrócić uwagę na wagę pakowanych przedmiotów. Zbyt duże obciążenie pojedynczej paczki może spowodować że podczas podnoszenia rozerwą one opakowanie. Delikatne przedmioty natomiast, musza zostać dokładnie zabezpieczone. Szkło i ceramika powinny zostać otoczone gąbką lub folią bąbelkową a wolne przestrzenie pomiędzy nimi uzupełnione tkaniną lub papierem. W każdym przypadku należy przygotowywać kartony do przeprowadzki tak aby mieć pewność, że ich zawartość nie zostanie uszkodzona podczas transportu.

Wybór właściwego przewoźnika

Na koniec należy wybrać przewoźnika, który zrealizuje nasz transport kartonów. Warto na tym etapie poszukać atrakcyjne oferty aby dodatkowo zaoszczędzić na całym procesie przeprowadzki. W dzisiejszych czasach nie jest to dużym problemem gdyż w sieci istnieje wiele porównywarek usług kurierskich oraz brokerów kurierskich, którzy pozwolą nam na maksymalne obniżenie ceny za nasz transport kartonów. Takie serwisy oferują usługi dużych korporacji jak DPD, DHL, UPS czy InPost po bardzo atrakcyjnych cenach.