transport mebli

Transport mebli kurierem podczas przeprowadzki

Transport mebli podczas przeprowadzki

Przeprowadzki wiążą się z dużym przedsięwzięciem logistycznym. O ile dla firm takie wyzwania nie są problemem o tyle dla przeciętnego człowieka jest to proces, który wymaga dobrego przemyślenia i przygotowania. Dokonać takiej przeprowadzki możemy na wiele sposobów, wszystko zależy od tego na czym najbardziej nam zależy. Czy chcemy aby została przeprowadzona szybko, tanio czy bezpiecznie. Niestety nigdy nie da się otrzymać wszystkich trzech korzyści na raz. Oprócz wysyłania tak zwanej „drobnicy” w kartonach można pokusić się również o wysłanie innych przedmiotów kurierem. Do tych najbardziej problematycznych zdecydowanie należy transport mebli szczególnie takich, które są złożone i o nieregularnych kształtach.

Pakowanie mebli do transportu

W tym przypadku jednak trzeba uważać na ich opakowanie i wagę. W przypadku mebli muszą być one rozkręcone i dobrze spakowane, gdyż każda przesyłka, która nie posiada kartonowego opakowania i regularnych kształtów w formie prostopadłościanu jest uznawana za niestandardową i jej cena jest wyższa od standardowej paczki. Niemniej jednak w przypadku dobrze zapakowanych mebli można pokusić się o wycenę takiego transportu gdyż może się okazać on atrakcyjny cenowo.

Transport mebli na paletach

Jeśli jednak nie mamy ochoty na rozkręcanie i pakowanie mebli możemy skorzystać z przesyłek paletowych. Na stronie różnych przewoźników możemy dowiedzieć się o szczegółach takich przesyłek. Jeśli tylko dany mebel nie jest zbyt szeroki i wysoki i nie wystaje poza obrys palety, to po wcześniejszym dobrym przymocowaniu do palety i zabezpieczeniu jak najbardziej nadaje się do przesyłki kurierskiej paletowej.

Takie rozwiązanie jest na pewno korzystne przy przeprowadzce między miastowej. Nie musimy martwić się o środek transportu dla naszych mebli ani o wysoką cenę usługi transportu ze względu na odległość jaką musi pokonać ekipa przeprowadzkowa z naszym dobytkiem. Przy wysyłce paletowej korzystamy z całej dostępnej w naszym kraju infrastruktury posiadanej przez korporację kurierską co pozwala na obniżenie kosztów pojedynczej przesyłki. Dodatkowo jedyne co musimy zrobić sami to spakować przesyłkę na paletę i zamówić kuriera po jej odbiór.

Wysyłka palet kurierem

I zamawianie kuriera w dzisiejszych czasach nie jest żadnym problemem. Nie musimy dźwigać naszych wysyłanych przedmiotów do punktu nadania (zwłaszcza, że w tym przypadku chodzi o transport mebli!), ani wydzwaniać do firm. Wszystko można załatwić szybko i sprawnie przez internet.