transport rtv i agd

Przeprowadzka i transport RTV i AGD kurierem

Transport RTV i AGD

Kiedy myślisz o przeprowadzce na pewno jesteś pełen obaw. Transport RTV i AGD to nie lada wyzwanie. W ciągu kilku dni trzeba przenieść cały dobytek biura, domu albo mieszkania. Do tego dochodzi odległość. Czasami przeprowadzamy się blisko i małymi kroczkami możemy przewieźć wszystko samodzielnie. Najczęściej przeprowadzamy się w obrębie jednego miasta i tutaj pojawiają się pierwsze większe problemy. jednak największe wyzwanie stanowi przeprowadzka do innego miast oddalonego nie raz nawet o kilkaset kilometrów lub w ogóle do innego kraju. Przy tak skomplikowanych przenosinach bardzo ważne stają się czas i pieniądze. Warto rozważyć różne formy przeprowadzki. Kiedy zdecydowaliśmy się już co zrobić z naszymi drobnymi przedmiotami oraz meblami do transportu pozostają sprzęty RTV i AGD.

Transport RTV i drobnej elektroniki

Transport RTV i AGD należy zaplanować z głową. W przypadku drobnej elektroniki jak laptopy, mini wieże czy komputery warto wszystko popakować w kartony. Nasze sprzęty należy dobrze zabezpieczyć przez uszkodzeniami, które mogą powstać w czasie transportu. Nie należy żałować gazet i folii bąbelkowej do uzupełnienia wolnej przestrzeni w kartonach. W przypadku na przykład telewizora najlepszym rozwiązaniem jest zapakowanie go w oryginalne pudełko, które bardzo często zalega nam gdzieś w piwnicy czy garażu. Wyposażone jest ono w specjalne elementy styropianowe, które chronią telewizor przed uszkodzeniem. Jeśli już wszystko mamy dobrze spakowane i do tego w kartonowych pudełkach to warto rozważyć wysyłkę takich paczek kurierem. Przyjedzie on po odbiór w wyznaczone miejsce a firma kurierska w ciągu kilkudziesięciu godzin dostarczy towary nawet na drugi koniec Polski. Możemy w ten sposób zając się innymi sprawami związanymi z przeprowadzką a sam transport zostawić specjalistą. Dzięki temu, że kurierzy codziennie przewożą setki paczek możemy zdecydowanie zaoszczędzić na takiej przesyłce a tym samym na całej przeprowadzce.

Transport dużego AGD

Inne podejście należy przyjąć przy wysyłce dużego sprzętu AGD. Pralkę czy lodówkę ze względu na ich wagę możemy wysłać jedynie na palecie. Jest to jednak bardzo dobre rozwiązanie gdyż przy wysyłce kurierem nie będzie problemu z jej załadowaniem i każdorazowym przenoszeniem na różnych etapach transportu. Wszystko zostanie precyzyjnie wykonane przy pomocy wózka widłowego. Wybór samego przewoźnika to już całkiem proste zadanie. Możemy wybrać najlepszą ofertę po przez różne porównywarki internetowe lub za pośrednictwem brokera kurierskiego. Dzięki temu mamy pewność ile wyniesie nas transport i cała przeprowadzka.